Přidat stránku pod názvem:

Doporučení pro oživení bytové výstavby ve městech a obcích - memorandum SMO, SPS a SČMBD

Praha 26. května 2020, v kanceláři Svazu měst a obcí ČR na Vyšehradě došlo ke schůzce předsedy Svazu a starosty Kyjova Františka Lukla s kolegy ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) a ze Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD). Cílem schůzky byl podpis společně vypracovaného doporučení pro oživení bytové výstavby ve městech a obcích v této těžké a náročné době.

DSC_0081.JPG

Důvod vypracování tohoto dokumentu je jasný, jde o udržení chodu národní ekonomiky ve všech úrovních a oblastech a restart bytové výstavby.

„My jsme připraveni investovat do obecní bytové výstavby,“ říká František Lukl a pokračuje, „jen potřebujeme jednoznačnou podporu od státu.

„Bytová družstva představují jeden ze základních pilířů dostupného bydlení ve všech vyspělých zemích Evropy“, upozorňuje předseda Svazu českých a moravských bytových družstev Jan Vysloužil, „pak nevidím důvod, proč by to tak nemohlo být i u nás.“

Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza dodává: „Role stavebnictví je v současné chvíli nezastupitelná, protože bude klíčové při restartu české ekonomiky. Jsem rád, že jsme naše úsilí zkoordinovali s ostatními subjekty, kterých se situace dotýká.“

Celý text memoranda naleznete pod následujícícm odkazem:

SPS_SMO_SCMBD_Memorandum_26_5_2020.pdf SPS_SMO_SCMBD_Memorandum_26_5_2020.pdf (1,07 MB)

Nahoru