Přidat stránku pod názvem:

Panelák roku 2008

SČMBD ve spolupráci s ČSOB, CERPAD, PanelPlus a TM vydavatelstvím vyhlašuje soutěž pro bytová družstva a společenství vlastníků

 

 Panelovou technologií bylo v letech 1958 - 2000 postaveno v České republice 1 126 000 bytů. Jejich charakteristickým rysem byla nižší kvalita některých konstrukčních prvků a materiálů. Nejbolestivějším bodem panelových domů byly obvodové pláště a střechy. U obvodových plášťů se vyskytují nejen statické a technologické vady a poruchy, ale i vážné nedostatky v energetické náročnosti.

Vláda se těmito negativními jevy začala vážně zabývat v 90. letech a po zhodnocení stavu panelových domů připravila v roce 2000 podpůrné nástroje, které postupně podpořily „zájem" vlastníků, a to především bytových družstev a následně i společenství vlastníků, zejména o zateplování fasád, výměnu oken a opravu lodžií a balkonů.

Takovýto příznivý vývoj dokladovaný výrazným nárůstem počtu modernizovaných panelových domů byl v letošním roce bohužel vládou narušen a pomoc státu je postupně utlumována.

Ve snaze podpořit zájem bytových družstev a vlastníků jednotek, i za zhoršujících se podmínek, SČMBD vyhlašuje pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek soutěž o nejlepší PANELÁK roku 2008.

 Další informace v přiložených souborech:

PANELAK_roku_2008_zakladni_informace_podminky_ucasti.pdf PANELAK_roku_2008_zakladni_informace_podminky_ucasti.pdf (97,29 KB)

PANELAK_roku_2008_prihlaska.xls PANELAK_roku_2008_prihlaska.xls (112,00 KB)

Nahoru