Přidat stránku pod názvem:

Znovuotevření dotačního programu Nový Panel

Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský dnes ve vládě uspěl s návrhem na znovuotevření významného dotačního programu Nový Panel. Program slouží jako státní podpora oprav, modernizace a zateplení starších bytů. Ještě letos může podporu využít bezmála 30 tisíc bytů.

Návrh nyní putuje k zákonodárcům. Nicméně po dnešním schválení vládou může být od pondělí 4. dubna 2011 zahájen na všech pobočkách Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) příjem nových žádostí o podporu. Jejich financování bude možné ihned po schválení této změny rozpočtu Poslaneckou sněmovnou. Celkový objem nově podpořených investic do oprav panelových i nepanelových bytových domů bude představovat 4 miliardy korun. Státní podpora uvolněná na tento rok představuje výši 84 milionů korun a zbytek podpory do výše jedné miliardy se bude uvolňovat průběžně se splácením úvěrů žadatelů. Průměrná délka úvěrů je 12 let.


Program Panel a jeho nová verze Nový Panel funguje již deset let. Je nastaven tak, že pomáhá všem vlastníkům bytů bez rozdílu a doposud jich bylo díky tomuto programu opraveno více než 360 tisíc.

"Vláda zareagovala jednoznačně kladně a pochopila prospěšnost programu Nový panel. Díky této podpoře bude možné ještě letos opravit téměř 30 tisíc bytů," řekl dnes ministr Kamil Jankovský a dodal: "Nezanedbatelné je také to, že stát před poskytnutím podpory kontroluje kvalitu projektů, a že podpora není výběrová. Rozhodující je splnění základních parametrů. Vliv úředníků, či politiků na poskytnutí konkrétní dotace je nulový."

Zdroj: www.sfrb.cz

Nahoru